Jan Kašpar


† 11. 6. 2013 Ve věku 60 let zemřel herec Jan Kašpar, dlouholetý člen Divadla Járy Cimrmana, zakladatel Motoklubu vozíčkářů.

Ač byl sám na vozíčku po úrazu páteře v roce 1988, pomáhal druhým. Byl spoluzakladatelem občanského sdružení Svaz paraplegiků (nyní pod názvem Česká asociace paraplegiků - CZEPA), dlouholetým členem jeho předsednictva, významně se podílel na vzniku Centra Paraple. Byl příkladem člověka s aktivním přístupem k životu, založil MKV ČR (motoklub vozíčkářů), díky němuž mají vozíčkáři příležitost uskutečňovat akce na čtyřkolkách a jezdit na společné výpravy i do zahraničí.

Slova Honzy Kašpara: „Představte si, jak na vozíku zvládáme jízdu lesním terénem nebo polní cestou! V podstatě je to nemožné. Čtyřkolka nám dává možnost podívat se do přírody, kam bychom se jinak nedostali a závody jsou pro nás skvělý bonus. Chtěli bychom také zbořit mýty typu, že čtyřkolka je jen zábava pro zbohatlíky, kteří pak ničí přírodu. Ano, i tací se najdou, ale nemůžeme všechny čtyřkolkáře házet do jednoho pytle. Nechceme, aby čtyřkolka byla rovnítkem pro něco, co je veřejností vnímáno negativně.“

Kontakt

Motoklub vozíčkářů ČR z.s. Panenský Týnec 144
439 05 Panenský Týnec
IČ: 22693793
B.ú.: 43 – 1374370297/0100
Datová schránka: ijv2nsx

www.mkvcr.cz mkvcr@seznam.cz